ADR SYSTEM

Nápravy ADR

Nápravy jsou vyráběny ve vysokých standardech, ale samozřejmě se zřetelem a podle požadavků zákazníka.
 Nejpoužívanější nápravy dle jednotlivých typů a obratu zásob máme také skladem.

NEBRZDĚNÉ NÁPRAVY A POLONÁPRAVY ADR

Nabízíme kompletní řadu nebrzděných náprav pro zatížení od 900 kg do 30 tun s nosníky profilů čtvercového, kruhového nebo čtvercový dutý profil vyráběný speciální technologií -Teknoax. Připojení disku může být na různé náboje od 4Mxx až 10Mxx šroubů o velikosti M12, M14, M16 M18, M20, M22 dle zatížení a připojení disku kola. Rozchod náprav lze zhotovit v rozmezí od 200 mm do 3000 mm, pro rychlosti 20 km/h - 130 km/h. 


Nabízíme také řadu náprav pro stroje zpracovávající půdu se speciálními industriálními těsněními, pro zatížení v těžkém prašném terénu, u kterých se předpokládá vyšší náročnost na odolnost dílů a nižší nároky na údržbu.

BRZDĚNÉ NÁPRAVY A POLONÁPRAVY ADR

Nabízíme kompletní řadu brzděných náprav pro zatížení od 1000 kg do 30 tun s nosníky profilů čtvercového, kruhového nebo dutý profil Teknoax. Brzdové systémy mohou být s ABS. Připojení disku lze zvolit v provedení od nejmenších nábojů 4M12 až po standartní 6M18 , 8M20 nebo 10M22 dle zatížení. Rozchod náprav lze zhotovit v rozmezí od 400 mm do 3000mm, pro rychlosti 20 km/h - 130 km/h.

Teknoax je nová generace náprav vyráběná speciální technologií tváření bez použití svaru v nosném profilu nápravy. Takové nápravy dosahují vyšší nosnosti a pružnosti nosníků při snížení hmotnosti nápravy.

Všechny typy brzděných náprav jsou homologovány dle EU2015/68 nebo ECE R13 .

ŘIDITELNÉ NÁPRAVY ADR

Koncern ADR vyrábí standardní (self steering systém) řiditelné nápravy nebo nuceně řiditelné (power steering system-dual mode) s nosníky od VKT 90x90mm po Teknoax 150x150mm. Řiditelné nápravy jsou standardně vybaveny tlumiči rázů a hydraulickými válci. Typy jednotlivých brzd mohou být vybaveny ABS. Nosnost náprav lze využít až do 14 tun při rychlosti 110 k/hod.

Řiditelné nápravy nabízí vysoký jízdní komfort s minimálním opotřebením pneumatik. Mohou být osazeny v tandem či tridem agregátech ADR.

ODPRUŽENÉ AGREGÁTY ADR

ADR vyrábí nápravové bogie agregáty s řiditelnou nápravou pro nosnosti až 30tun, nebo mechanické parabolické pružení do tandem či tridem agregátů nebo solo až do nosnosti 36 tun.

Pro vysoké zatížení s požadavkem na komfort jízdy se vyrábějí hydraulicky odpružené agregáty pro zatížení až 15 tun/1 osu s nosníky až 150 mm. U hydraulických agregátů je možnost nastavení jízdní výšky. Podobné odpružené agregáty je možno dodávat i v provedení se vzduchovými airbagy.

Katalog náprav ADR

Katalog náprav ADR